bakterie pod lupou

Vyliečili ste sa z chrípky? Váš domov je plný vírusov, zničte ich prírodne!

Vyliečili ste sa z chrípky? Váš domov je plný vírusov, zničte ich prírodne!

Ak ste sa dostali z chrípky, nastal čas definitívne ozdraviť aj všetky izby v dome. Sú preplnené vašimi vírusmi. Nepotrebujete na to ani chemikálie, urobte to prírodnou cestou.

Ak ochoriete vy alebo niekto z vašich blízkych, na upratovanie sa zabudne. V mysli sa zaoberáte hľadaním vreckoviek a varením čaju. Keď sa však z najhoršieho pozbierate, a nechcete si chorobu zopakovať, mali by ste sa zamyslieť, čo všetko je potrebné vydrhnúť, oprať alebo rovno vyhodiť.

virusPRVÉ DNI SÚ KĽÚČOVÉ

Každý chrípkou nakazený človek je pre svoje okolie nebezpečný počas prvých dní. Vírusy šíriace sa kýchaním, kašľom či dotýkaním sa predmetov v dome, môžu prežiť dve až osem hodín. Niekedy dokonca až dva dni. Je dôležité, aby ste ihneď ako sa cítite lepšie, vírusy zlikvidovali. Nepotrebujete agresívne čistiace prostriedky. Na vyčistenie čohokoľvek, čo ste držali v rukách, teda kľučiek na dverách, vypínačov, vodovodných batérií alebo diaľkového ovládača, postačí náš produkt iClean na umytie a iBac na dôslednú viacdňovu dezifenkciu. Predmety, ktoré potrebujete vydezinfikovať postriekajte a jednorázovou kuchynskou utierkou poutierajte dosucha. iClean aj iBac však nepoužívajte na veci, ktoré sa môžu dostať do detských úst.

KUCHYŇA JE RAJ BAKTÉRIÍ

V roku 2011 sa v USA urobil výskum, podľa ktorého zo všetkých miestností v dome, je práve kuchyňa najväčším rajom pre mikróby a baktérie. Najmä pre tie, ktoré spôsobujú prechladnutie a chrípku. Počas choroby stále používame riad, a aj to je cesta ako sa vírusy dostanú do kuchyne. Použité príbory a poháre sa snažte umývať vždy v horúcej vode. Vo výhode sú tí, ktorí majú umývačku riadu. Ak k nim patríte, v čase choroby, zvoľte na umývanie cyklus s najteplejšou vodou.

kuchynska linka

 
DO KÚPEĽNE S OCTOMocot

Po prekonaní choroby by ste mali najprv vymeniť zubnú kefku. Ak je vám ju ľúto hodiť rovno do koša, ponorte ju na dve minúty do horúcej vody a nechajte vychladnúť. Nedávajte ju do umývačky riadu ani do mikrovlnky. Mohla by sa poškodiť.

Na vaňu a umývadlo vyskúšajte mix octu a vody alebo jedlej sódy bikarbóny s vodou. Roztok bude účinnejší, ak použijete teplú vodu. Na zabíjanie baktérii je dobrý aj peroxid vodíka. Presvedčte sa však, že používate menej než trojpercentný. Samozrejme nezabudnite na podlahy či dlažby. Výhodou je, ak vlastníte parný mop. Ak ho nemáte, stačí ak podlahy umyjete horúcou vodou.

VEĽKÉ PRANIE V SPÁLNI

Počas prvých dní choroby bola posteľ vaším útočiskom. Teraz nastal čas, vymeniť posteľnú bielizeň a vyprať ju. Nezabúdajte ani na pyžamo. Z nočného stolíka odstráňte všetky použité papierové vreckovky a poriadne vyvetrajte.

Upratovanie nemá zmysel, ak budete používať handry či mopy, ktoré sú špinavé a plné baktérii. Pred použitím ich vyperte alebo vyvarte. Nikdy si nepožičiavajte vysávač od suseda! Baktérie sa jeho pomocou šíria veľmi rýchlo.

postel

POTREBUJETE PORADIŤ ? KONTAKTUJTE NÁS, RADI VÁM POMOŽEME.

[recaptcha]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *