cigaretovy dym

Ako sa zbaviť pachu v domácnosti?

Ako sa zbaviť pachu v domácnosti?

kava

Nie je nad to, keď dorazíme z práce domov a náš byt krásne vonia. Dostať nechcený zápach z interiéru nie je nič zložité, aleživot nám dokáže znepríjemniť. Prinášame Vám pár jednoduchých tipov a rád, ako na zápach v byte.

Kuchyňa

Pachu v kuchyni sa zbavíte prevarením aromatických bylín v otvorenom hrnci. Mäta, šalvia, levanduľa, pamajorán, harmanček a materina dúška do seba tieto pachy pohltia. Neholdujete bylinkám ? Rovnakú prácu urobí aj povarená voda s octom. Ak máte radi nové a inovatívne veci a technológie v tkomto prípade pomôže Prírodná čistička vzduchu.

jedla soda

Chladnička a koberec

So zápachom z koberca alebo z chladničky si poradí hravo jedlá sóda. Stačí, keď do chladničky nasypete jedlú sódu na malý tanierik. Na koberec alebo sedačku nasypte trochu sódy,nechajte pôsobiť a zvyšok vysajte vysávačom . Ale vyskúšajte, čo bude robiť sóda na povrchu textílie, ktorý nie je vidieť.

Špajza

Postavte do skrinky, v ktorej uchovávate potraviny, nádobku so zomletým dreveným uhlím. Bude pohlcovať všetky vedľajšie pachy. Uhlie treba čas od času vymeniť.

Šatník a botníklevandula

Levanduľa je vhodná na prevoňanie šatníka. Levanduľa je účinným bojovníkom proti moli šatovej už odpradávna. Má príjemnú jemnú vôňu. Per zintenzívnenie vône, alebo v prípade, že už vôňa ustupuje postačí obsah vrecka len premrviť medzi prstami a vôňa sa znova uvoľní. Káva je zázračná ingrediencia. Kávové zrnká výborne absorbujú zápach. Stačí ich vložiť do látkového vrecka a dobre uviazať. Tieto balíčky môžete rozmiestniť po celom byte od šatne, kuchyne až po botník. Mletá káva pohlcuje nepríjemný vlhký zápach , ktorý sa môže objaviť v skrini starších domov.

Na záver klasické dobré vetranie.

Ráno by ste mali vyvetrať všetky miestnosti dokorán otvorenými oknami počas 5 minút. V priebehu dňa je potrebné vetrať v závislosti na vlhkosti v miestnosti, ideálne je intenzívne krátke vetranie každé dve hodiny. V obývacej izbe, v chodbe a v pracovni si vystačíte s menej častejším vetraním než napríklad v kúpeľni, kuchyni alebo v spálni. Úlohu zohráva aj množstvo kvetov v interiéri, alebo či bývate v novostavbe, ktorá vysychá aj niekoľko rokov po dokončení . Optimálne je vetranie oknami, otvorenými dokorán. Dĺžka trvania vetrania pritom závisí na vonkajšej teplote. Čím je chladnejšie, tým kratší čas je potrebný. V zime si vystačíte pri každom vetraní so 4 až 6 minútami , na jar a na jeseň potrebujete 10 až 20 minút, a v lete by okná mali zostávať otvorené aspoň polhodinu.

POTREBUJETE PORADIŤ ? KONTAKTUJTE NÁS, RADI VÁM POMOŽEME.

[recaptcha]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *